Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 128 898 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Najlepsze narzędzie do testów oraz nauki tradingu, dla czytelników mojego bloga, upust 40$!!!

odpowiedź na wpis: niewolnik własnego umysłu

piątek, 21 listopada 2014 16:46

Witam,

w następnych kilku wpisach, postaram sie odpowiedzieć na problem jaki opisał czytelnik mojego blogu, a następnie wskażę drogę jaka mnie i wielu moim uczniom, znajomym doprowadziła do sukcesu.

Droga jest bardzo wyboista i prowadzi na skraju przepaści, jeden zły krok a spadniemy w czeluście życia w maraźmie, i w ciągłych zmartwieniach czy też depresji...

To, co piszesz o sobie, dotyczy 95% ludzi, i to nie tylko traderów. Ogromnym krokiem do przodu jest to, ze potrafiłeś o tym napisać. Każdy z nas idzie przez życie z własnym wrogiem – własnym umysłem. Żalimy się nad sobą, szukamy szybkich rozwiązań na nasze problemy, czytamy wiele książek, patrzymy na życie dnia dzisiejszego poprzez pryzmat własnej przeszłości. Jest tragedią, kiedy niektórzy z nas żyją dążąc do niczego, przyduszeni frustracją, dlatego, że nic nie wiedzą o sobie samych, lub jak radzić sobie z problemami, gdzie wiele z nich jest tworzone przez nasze myśli i/lub środowisko, w jakim żyjemy. Używając mocy swoich myśli, możesz zbudować wspaniałe życie, ale jeśli są one negatywne – piekło na ziemi. Jest to największa siła lub jak inni nazywają - moc, jaką człowiek posiada do swojej dyspozycji. Jest mała grupa ludzi, która idzie przez świat osiągając same zwycięstwa, społeczeństwo nazywa ich „szczęściarzami” lub mówi się o nich „ w czepku urodzeni”.  To tak jak by posiadali niewidzialny magnes, który przyciąga tylko sukces, dostatek, fortunę... Ten magnes to właśnie siła pozytywnego myślenia – prawo pozytywnego przyciągania. Świat, w jakim dzisiaj żyjemy, jest rezultatem wspólnych myśli. Nacje budują pokój i dostatnie życie, lub też ciągły niepokój i biedę, wojnę i śmierć.

Niesamowite jest, iż ludzie idą na wojnę dla pewnych powodów, ale nie potrafią sobie poradzić z powodami własnego cierpienia. Życie jest odzwierciedleniem naszych przemyśleń, naszych codziennych tysięcy myśli. Jakie osiągniesz rezultaty, tylko i wyłącznie zależeć będzie od ciebie i od twoich myśli. Jakie będziesz prowadził życie – tylko TY i tylko TY możesz sobie wymyślić, stworzyć w swoim „wewnętrznym świecie”, i w rezultacie przekształcić ten obraz w rzeczywistość, w świecie zewnętrznym.

Żyjemy w dwóch światach, w świecie zewnętrznym (świadomy umysł) oraz wewnętrznym świecie (podświadomy umysł).

Nasza świadomość zbiera wiedzę i doświadczenie przez nasze zmysły, uczy się przez czytanie książek, rozmowy i doświadczenie. Rozumuje je i wyciąga wnioski, które następnie są kierowane do naszej podświadomości.

Podświadomość jest częścią umysłu kierującego naszymi reakcjami i decyzjami. Jest odpowiedzialna za wszystko, co robimy, jest ogromnym bankiem pamięci, emocji i instynktu.

Jest zbiornikiem potężnej mocy, niesamowitej inteligencji, dokonuje i kieruje skomplikowanymi procesami życiowymi w naszym organizmie.

Natura zawsze była i jest, doskonałym nauczycielem i wiele się możemy od niej nauczyć. Takim przykładem jest drzewo bambusa.

W trakcie pierwszych trzech lat swojego życia, drzewo babusa wyrasta tylko kilka centymetrów nad ziemię, koncentrując swoją energię nad rozwojem korzeni w ziemi.

W czwartym roku swojego istnienia, po stworzeniu silnego systemu korzeni, drzewo bambusa „wystrzela” ponad 20 m nad powierzchnię ziemi.

Nasze życie wygląda tak samo. Zanim możemy oczekiwać sukcesów w zewnętrznym świecie, musimy stworzyć wewnętrzną osobowość i ustawić czy też zaprogramować nasz umysł, co będzie korzeniami, solidną podwaliną sukcesu.

Kiedy to już osiągniemy, sukces przyjdzie łatwo i szybko, twój umysł twoje przyzwyczajenia oraz twoje zachowania, przyciągną sukces do ciebie z każdej możliwej strony.

Większość ludzi rozpatruje to zagadnienie ze złej strony. Oczekują zewnętrznego rozwoju bez uprzedniego ustabilizowania i poprawy nastawienia umysłu oraz osobowości. To jest dokładnie powód, dlaczego przegrywają, dlatego to się dzieje, ponieważ nie rozbudowują „korzeni” w podświadomości, co tak jest bardzo istotne i na czym potrzeba się skoncentrować.

Potrzeba czasu, zacznij pielęgnować system korzeni osobistego sukcesu. Bądź cierpliwy, bądź wytrwały w swojej wierze, iż w momencie, kiedy rozbudujesz poprawne nawyki oraz ustawisz umysł w celu osiągnięcia sukcesu, sukces w świecie zewnętrznym przyjdzie szybciej niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić.

Pierwszy krok w kierunku nowego pełnego sukcesów życia jest absurdalnie prosty. Co musisz robić? To zwracać uwagę na przepływ twoich myśli wewnątrz umysłu i odpowiednio je ukierunkować.

Twoje życie jest całkowicie twoim wytworem, więc zwracaj uwagę na to jak żyjesz i co mówisz do siebie.

Twierdzisz ze chcesz osiągnąć finansową wolność, ale dodatkowo narzekasz na brak pieniędzy i jak wszystko jest bardzo drogie. Wiecznie myślisz, co posiadasz i czego brak, no i oczywiście te wszystkie nieustannie przychodzące rachunki...

Martwisz się jak sobie dasz radę. Może chcesz finansowe bogactwo, ale dlatego iż twoja świadomość nie widzi szczęścia i ciągle jest w obawach, nigdy nie doświadczysz tego bogactwa.

Może marzysz o nowej pracy, czymś interesującym, określające wyzwanie - co pozwoliłoby wyzwolić twoją kreatywność i oczywiście za wysokim wynagrodzeniem. Jeśli stale będziesz sobie powtarzał, iż taka praca nie jest możliwa do zdobycia – to nigdy jej nie znajdziesz. Krótko, jedynie ogromna chęć posiadania czegoś nie sprawi, iż to się stanie. Mieć nadzieję na coś innego nie będzie miało żadnego efektu. Ciężka praca, nawet, jeśli to jest 12 do 15 godzin dziennie – jest niewystarczające. Zawsze pozostaniesz tam gdzie jesteś, ale – i to jest duże ALE, jeśli zmienisz swoje myśli.

C.D.N.

Przypominam o kursie tradingu, pozostało tylko kilka wolnych miejsc.

Jeśli chcesz uniknąć problemów jakie opisał nasz trader to jest to jedyna szansa na sukces jaki oferuję - zarejestruj się - inwestycja na nowe świetlane życie, wolność finansową - gwarantuję, że zmienię twoje życie na życie Twoich marzeń.

pozdrawiam,

Jim


oceń
0
0

dyskucja o Dźwigni cdn..

czwartek, 20 listopada 2014 23:06

Witam,

oto dalszy ciąg dyskusji na temat zmniejszenia dźwigni na Foreksie dla Polskich traderów.

http://www.forbes.pl/knf-chce-pomoc-graczom-na-foreksie-inwestorzy-protestuja,artykuly,186324,1,1.html#fp=frb

 

pozdrawiam,

Jim


oceń
0
0

Niewolnik własnego umysłu - odwieczna zmora ludzkości

czwartek, 20 listopada 2014 15:08

Witam,

Oto, jaki email otrzymałem od czytelnika mojego blogu.

 

Piszę w nawiązaniu do Pana ostatniego wpisu na blogu. W szczególności mam na myśli słowa B. Williams - o tym, że trader ponoszący ciągłe straty pozostanie nim dopóty, dopóki nie zmieni swojego umysłu. 

Moja sprawa jest taka, że znam doskonale swój system. Wiem, co, jak i kiedy. Na demo potwierdziłem skuteczność systemu. Również przeliczając sygnały, jakie dał rynek w zeszłym roku - wychodzi ogólnie na plus. 

 

Niestety wejścia na real kończą się zawsze tak samo, czyli zakończeniem handlu po utracie 20% depozytu. Nie rozumiem tego zjawiska. Niby, co mam zmienić w swojej głowie i jak to odszukać??  Może są tego różne powody:

 

1. Raczej nie jestem jeszcze dostatecznie dobrze zdyscyplinowany. Mam spisane zasady, (w pierwszym tygodniu przestrzegam jest w 100%) później, z biegiem czasu jest coraz gorzej. Jakby jakiś "ogień" się we mnie wypalał i nie mam chęci podążać za tymi zasadami. Wiem, że tego nie powinien, ale robię to mimo sobie. To taka wewnętrzna walka - której ulegam. Czuje jakby coś było nade mną i nie pozwalało mi być tym, kim chcę. Porównuję te sytuację do niektórych swoich uzależnień niezwiązanych z FX. Wiem, że te uzależnienia są złe, i prowadzą mnie powoli do ruiny. Staram się z tym walczyć, ale za każdym razem jest tak samo jak chociażby z dyscypliną na FX. W pierwszych dniach jest motywacja, ale przychodzą gorsze dni i wszystko zaczyna pękać. Jestem świadomy tego, że nie mogę robić tego czy tamtego, ale tu znowu jest coś, co sprowadza mnie na podłogę. Ja nie chcę, ale mózg wysyła mi tyle myśli ze jednak powinienem i...wracam do błędów. Potem następuje silne załamanie i brak chęci na cokolwiek. Czuję się bezsilny, jeżeli chodzi o zmiany.

 

2. Nie jestem zadowolony ze swojego życia. Być może te same emocje przelewam na FX. I dostaje, co dostaje.

 3. Ciężkie dzieciństwo, ciągły stres i złe emocje. Cały czas obecne również na FX. 

 4. Brak akceptacji ze strony rodziny dla tego, co robię, (czyli FX) wokół mnie negatywne emocje ze strony rodziny, które prawdopodobnie przelewam na FX.

 

Jednym zdaniem - jest chyba wokół mnie, albo nawet i we mnie za dużo złych emocji. 90% czasu spędzam w załamaniu. Powoli zaczynam się obawiać, że to mój mózg, który tak naprawdę, od kiedy pamiętam, czyli od samego dzieciństwa był karmiony stresem, kłótniami, odbieraniem nadziei, porażkami, wyśmiewaniem ciągnie mnie do tego stanu. Może uznał to za normalne? Jeżeli mam do czynienia z takim fundamentem w głowie, to jedno jest pewne - jest przede mną wiele pracy. Wciąż jestem niewolnikiem swojego umysłu.

 

Czytałem już z tuzin książek o psychologii ( w tym Pana) i o nawykach, by coś z tym zrobić. Nie wiem, od czego zacząć, Może od medytacji i wizualizacji siebie, jako człowiek sukcesu? Doprowadzić swoje życie do szczęścia i wtedy powoli wracać na FX? Sam nie wiem. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale w pewnym momencie próbowałem sobie sam odpowiedzieć na swoje pytania. Co Pan radzi?

 

Pozdrawiam

 

Zastanówcie się nad tym zagadnieniem, czy przypadkiem nie dotyczy on również was?

Odpowiedź w następnym wpisie. A może ktoś z Was chciałby odpowiedzieć na to pytanie? piszcie, a ja je opublikuję na blogu.

 

Pozdrawiam,

Jim


oceń
0
0

FLOW - bycie w strefie

poniedziałek, 17 listopada 2014 0:45

Witam,

Kiedy zapytasz doświadczonego tradera, to odpowie tobie, że uzyskiwanie stałego dochodu z tradingu to 90% procent poprawne ustawienie umysłu.

Pytanie: co to jest to 90%?

Tego potrzebujesz się nauczyć od tradera i nie od psychologa lub też od jakiegoś psychoterapeuty, co nigdy nie handlował, powiem więcej – nigdy nie żył na wysokim poziomie utrzymując się z tradingu przez dłuższy okres czasu powiedzmy - kilku lat.

Potrzebujesz odnaleźć odpowiedź, na czym polega ta umysłowa cześć tradingu.

Bez odnalezienia siebie samego w świecie bezprawia (oznacza brak jakichkolwiek zasad czy tez reguł rynku Forex) nigdy nie osiągniesz sukcesu w tradingu, nie masz najmniejszych szans. Wielu traderom z 10% grupy odnoszącej stale dochody i prowadzącym życie na wysokim poziomie - zajęło wiele lat, aby to zrozumieć, mało tego zastosować praktycznie tak NIEZBEDNE zmiany zarówno w umyśle jak i w psychice.

 

1. Zaufanie we własne siły i wiedze;

2. Absorbująca przyjemność;

3. Skoncentrowany relaks;

Naszym potężnym i największym wrogiem jest nasz własny umysł. Niewłaściwe stosowana technologia umysłu przytłacza nas do ziemi. To zjawisko bardzo często tak bardzo nas zniechęca do tego stopnia, iż bardzo często się poddajemy i prowadzimy regularne/normalne/przeciętne życie.

 

A oto słowa Billa Williamsa:

„Kiedy piętrzą się straty, myślimy wtedy o nowych technikach, wskaźnikach, o nowym podejściu do handlu lub też szukamy więcej informacji.
To, co naprawdę potrzebujemy to nowy umysł. Świadoma cześć umysłu jest ustawiona do rozwiazywania problemów poprzez utrzymanie status quo.
Wszystkie nasze problemy w tradingu mogą być rozwiązane poprzez zmiany w naszym umyśle.
Jeśli jesteś traderem ponoszącym ciągłe straty, prawdopodobnie nim pozostaniesz dopóty, dopóki nie dokonasz drastycznych zmian w swoim umyśle”.


oceń
0
0

webinar ze strategia - Surfing the Waves

poniedziałek, 10 listopada 2014 7:03

Witam,

zapraszam na webinar, ktory odbedzie sie 12 listopada o 20:30.

bede pokazywal strategie, w ktorej wykorzystamy zmiany kierunku fal impulsowych jak i korekcyjnych.

rejestracja na stronie http://satrf.org/

 

do uslyszenia,

 

Jim


oceń
0
0

Polska dźwignia

piątek, 31 października 2014 14:01

Witam,

To co rząd zafundował traderom w USA i w Kanadzie niedługo będzie w Polsce.

http://www.parkiet.com/artykul/1396061-KNF-chce-ograniczyc-dzwignie-na-foreksie.html

Teraz wasze konto należy zwiększyć o 50%.

szczególnie teraz należy zainwestować w waszą edukację.

witam polskich traderow w klubie niskich dźwigni.

pozdrawiam ,

Jim


oceń
1
0

Kurs tradingu o jakim jeszcze nie śniłeś.

wtorek, 28 października 2014 22:37

Witam,

 Wawa18Oct.jpg

Po konferencji w której brałem udział, która odbyła się w Warszawie 18 października, otrzymałem mnóstwo emaili. Dziekuję za miłe słowa.

Było również dużo pytań na temat szkoleń, i czy je prowadzę?

Wydaje mi się, że przyszedł czas aby pomóc potrzebującym oraz podzielić się moją wiedzą z tymi co naprawdę chcą zostać profesjonalistami.

Kurs (wstępny termin 1 - 7 grudnia), będzie trwał 7 dni i jest dla tych co mają trochę doświadczenia w handlu na rynku Forex, nie giełda lub inne pochodne.

Tematy kursu to:

1. Przygotowanie umysłu i usuwanie niepotrzebnych emocji - pokażę najnowsze techniki kontroli emocji i jak je usuwać, jak kontrolować nasz umysł, dla tych co nie mogą sami sobie poradzić użyjemy dodatkowej techniki.

 

2. Pokażę kilka metod oraz kilka systemów, techniki o których wie tylko mała grupka ludzi - jak określić precyzyjnie wysokość fali( co wiąże sie z precyzyjnym zamknięciem zyskownej pozycji), kiedy nastąpi odwrócenie fali, jak dokładnie określać poziomy wsparć i oporów, kiedy precyzyjnie otwierać i zamykać pozycje, kiedy i gdzie i jakie używać formacje świecowe, obliczanie ryzyka oraz zwiazanym z tym zwrotem zysków. Praktyczna analiza ceny. Jest to połączenie teori z praktyką - będziecie trenować wszystkie techniki pod moim okiem.

 

3. Po szkoleniu przez miesiąc czasu będę wam pomagał zdobyć potrzebną swobodę i pewność siebie w handlu ( a nie gry) oraz głębsze zrozumienie tradingu.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie, wiec będzie dla nas wszystkich ogromnym udogodnieniem, ułatwi nam poznać bliżej siebie nawzajem.

 

Na zakończenie kursu oraz waszych miesięcznych praktykach, będzie test.

Na koniec wybiorę kilkoro z was do pracy na koncie realnym.

 

Jednym słowem praca na pełny etat jako profesjonany trader.

 

Przed kursem przeprowadzę krótką wstępną rozmowę z każdą zainteresowaną osobą. Moim celem jest wybranie najlepszych z najlepszych.

Jeśli jesteście zainteresowani to prosze o kontakt ze mną emailem.

 jimmy[znaczek]jpimifx.com


oceń
1
0

zamkniecie pozycji na USDCAD

poniedziałek, 08 września 2014 19:10

witajcie,

dzisiejsza pozycja zamknięta!.

oto wykres z opisem. a jak Tobie dzisiaj poszło?

2014-09-08 13-03-46.jpg

Cena rośnie w dalszym ciągu. ale oiągneła górną granicę kanału. zamykamy pozycję.

Pozdrawiam,

Jim


oceń
1
0

ciąg dalszy dolara kanadyskiego

poniedziałek, 08 września 2014 16:53

witam,

tak jak pisalem wczesniej, widać osłabienie dolara kanadyskiego.

2014-09-08 10-45-32.jpg

wczoraj cena wyszla z formacji świecy samuraja,czerwona linia na dolnej granicy żołtego prostokąta jest strefą wsparcia z wykresu 4H.

No prosze, CAD słabnie, od wczoraj wieczorem (mojego czasu) 62 pipsy!

oby tak dalej :-)

 

pozdrawiam,

Jim


oceń
1
0

Kanadyski dolar kroluje

poniedziałek, 08 września 2014 2:42

witam,

właśnie wrociłem z  odpoczynku na weekend , Kanadyski dolar zachowuje sie  brew pozorom silny, jest w w 4 godzinnym trójkącie, 4 godzinny wykres pokazuje cene zablokowane pomiedzy 1.90005 a 1.08405 (60 pips). to jest duży samuraj, a mnieszy to 1.08828 i 1.08717.

Wygląda, że jest to najbardziej aktywna para walut.

 

 


oceń
0
0

Kanadyjski dolar

sobota, 06 września 2014 15:55

Witam,

wczoraj bank kanadyjski przyjął politykę osłabienia dolara. Ekonomia jest na dobrej drodze ale bank chce zwiekszyć eksport. Przez następne kilka tygodni zapewne zauważymy osłabienie dolara kanadyjskiego w stosunku do innych walut.

pozdrawiam

 


oceń
0
0

dywergencja na EURJPY

czwartek, 21 sierpnia 2014 4:27

witam,

na EURJPY pokazała się piekna dywergencja. Oto ona:

 

EURJPY-2014-08-20 22-22-38.jpg

pozycja została otwarta (agresywna metoda). poprawne wejscie powinno zjadować sie poniżej żółtego prostokąta.

zobaczymy co bedzie dalej.

pozdrawiam

 


oceń
2
0

Forex tester

czwartek, 07 sierpnia 2014 1:03

Witam, 

od dzisiaj do 15 sierpnia, cena testera Foreksu dla czytelników mojego blogu to tylko 120 USD.

kliknij na powyżej umieszczoną reklamę

pozdrawiam,

 


oceń
0
0

Formacja na USDCAD

sobota, 19 lipca 2014 22:18

Witam,

dzisiaj właśnie przekroczyliśmy 40.000 wizyt na naszym blogu. niesamowite, nigdy nie spodziewałem sie takiej popularności. Dziękuję wszystkim czytelnikom.

Ale wracając do dzisiejszego wpisu, nie wiem czy zauważyliście co sie dzieje na dolarze kanadyskim.

 

2014-07-19 16-02-00.jpg

Wykres USDCAD 1H

Potrojna gora, i dodatkowo nasza metoda 4 linii wskazuje nam dywergencję z pewnym kierunkiem. Nic dodać nic ująć. zapewne po przebiciu strefy na poziomie 1.07228 cena powinna zmienic kierunek. czekamy na dolny trend.

pozdrawiam,

Jim

 

 

 

 


oceń
0
0

Przewidywanie zasięgu trendu? Czy to możliwe?

poniedziałek, 23 czerwca 2014 5:16

witam,

W mnóstwie pytań jakie otrzymuję od czytelników moje bloga jedno się powtarza - czy można przewidzieć zasięg trwającego już trendu?

Otóż tak - Można, stosując jedną z moich metod.

Oto przykład wykresu EURUSD 1H,  u mnie jest jeszcze niedziela godzina 5:14 czasy polskiego.

Żółte linie oznaczają zasieg trwającego już powolnego trendu, zobaczymy czy  dosięgnie on oznaczonej granicy. Pamiętajmy iż jest to pewien zakres a nie dokładna linia.

 2014-06-22 23-06-36.jpg

Pozdrawiam,

Jim


oceń
2
0

Chaos - porządek czy bałagan - Bill Williams

czwartek, 12 czerwca 2014 17:26

Witam,

wraz z SATRF organizujemy serminarum, ktore odbedzie sie 17 czerwca o godzinie 20:00 polskiego czasu.

Sytem oparty na teorii chaosu - profitunity według Billa Williamsa

Co będzie na seminarium?

- Kto to jest Bill Williams

- Podstawowej elementy systemu

- Ulepszona i uproszczona wersja systemu

- Praktyczne przykłady tradingu

- Analiza rynku według nowej wersji systemu

oto linki:

Zapisy tutaj: http://satrf.org/ankieta_we.php?id=45

bezposredni link: https://satrf.clickwebinar.com/Chaos-system_Billa_Wiliams

Dla zarejestrowanych bezplatny doskonały test tradera.

Chcesz dowiedzieć sie jakim jesteś traderem? Chcesz wiedzieć co wpływa na Twoje wyniki w tradingu? Co stoi na Twojej drodze do sukcesu? Ten test jest dla Ciebie.

zapraszam gorąco,

Jim

 


oceń
3
0

Fraktale: Handluj tylko wtedy, kiedy rynek pozwala Tobie na to.

poniedziałek, 02 czerwca 2014 5:58

Witam, po opublikowaniu ostatniego wpisu - ponad 200 osób obejrzało blog.

dziekuje. To była bardzo miła niespodzianka.

Kurs Profiniuty prowadzony przez Billa trwał 6 miesięcy. Potężny zasób wiedzy nie tylko analizy technicznej, ale również psychologii tradingu, sposobów na wyzbycie się niepotrzebnych myśli, emocji czy też strachu w trakcie tradingu.

Nie jestem w stanie przekazać Wam wszystkich informacji na temat systemu na tym blogu.

Przybliżę po krótce podstawy i zasady jego zastosowania. Wprowadziłem zmiany do systemu, aby stal się szybszy w rozpoznawaniu momentu otwierania pozycji, większej pewności poprawnej analizy, kiedy i jak otwierać pozycje, praktyczne przykłady.

Jednak najważniejszym elementem każdego systemu jest - poznaj siebie samego a dopiero później zajmij się tradingiem, ale na ten temat pisze w bezpłatnej książce „początek tradera”.

Bardzo często słyszę od

moich studentów oraz znajomych jak wielu jest „pseudo-nauczycieli” tradingu. Sam z reszta widziałem kilka polskich szkoleń na wideo…, na jednym z nich na pytanie, co to są fraktale? - prowadzacy prezentacje: odpowiedział – to tak jak brzeg rzeki (czy tez morza?) – Brak słów L.

Zapewne nigdy nie handlowali na tym rynku – poznając tylko teorię, lub też nie powiodło się im w tradingu i teraz zarabiają na pseudo- szkoleniu. Nie będę komentował takiego zachowania, szkoda miejsca na blogu. Ale powróćmy do systemu.

Fraktale.

 

Fraktale – wskaźnik wprowadzony przez Billa Williamsa.
Prosty a jednocześnie wszechstronny i uniwersalny, fraktale mogą być zastosowane, jako 

fractals_s.jpg

jeden niezależny wskaźnik lub w kombinacji z innymi na wykresie. Bill Williams również dokładnie wyjaśnia swój sposób na zastosowanie fraktali i właśnie to wytłumaczę na następnych stronach, ale zanim to zrobię poznajmy podstawy.

 

 

cdn...

 

 


oceń
1
0

Fraktale - jeden z naważniejszych wskazników

środa, 28 maja 2014 3:55

Fraktal (łac.fractuszłamany, cząstkowy, ułamkowy) w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny (tzn. taki, którego części sąpodobne do całości) albo "nieskończenie subtelny" (ukazujący subtelne detale nawet w wielokrotnym powiększeniu). Ze względu na olbrzymią różnorodność przykładów matematycy obecnie unikają podawania ścisłej definicji i proponują określać fraktal jako zbiór, który:

    ma nietrywialną strukturę w każdej skali,

    struktura ta nie daje sięłatwo opisać w języku tradycyjnej geometrii euklidesowej,

    jest samo-podobny, jeśli nie w sensie dokładnym, to przybliżonym lub stochastycznym,

    jego wymiar Hausdorffa jest większy niż jego wymiar topologiczny,

    ma względnie prostą definicję rekurencyjną,

    ma naturalny ("poszarpany", "kłębiasty" itp.) wygląd.

Dokładniej, fraktalem nazwiemy zbiór, który posiada wszystkie te charakterystyki albo przynajmniej ich większość (zob. Falconer (1997)). Na przykład linia prosta na płaszczyźnie jest formalnie samo-podobna, ale brak jej pozostałych cech i zwyczajowo nie uważa się jej za fraktal. Z drugiej strony, zbiór Mandelbrota ma wymiar Hausdorffa równy 2, taki sam jak jego wymiar topologiczny. Jednak pozostałe cechy wskazują, że jest to fraktal. Wiele fraktali ma niecałkowity wymiar Hausdorffa, co wyjaśnia etymologię nazwy.

Cytat z http://pl.wikipedia.org

to tyle z encyklopedii - jak wygladaja fraktale i jak sie je uzywa na rynku Foreksu w nastepnym wpisie.


oceń
0
0

system Profitunity (na bazie teorii chaosu)

poniedziałek, 17 lutego 2014 17:23

System opracowany przez Bill Williams

Opracowanie w j. polskim i dostosowanie do rynku Forex – Jim Poniat

wszelkie prawa zastrzeżone 2014

Wstęp.

          Bill Williams stworzył unikalną teorię poprzez połączenie psychologii tradingu wraz z teorią chaosu (nie mówimy tutaj o bałaganie), i ich wpływ na rynek.

Sugeruje, iż sukces i dochody z tradingu są podyktowane przez psychologie człowieka, i każdy z nas może uzyskać dochody z tradingu, jeśli odkryjemy ukryty determinizm w pozornie nieuporządkowanym zachowaniu się rynku.

Williams twierdzi, iż fundamentalna lub techniczna analiza nie może gwarantować stałych zysków, dlatego, że te analizy są „ślepe” na rzeczywistość rynku.

Co więcej, mówi, iż traderzy tracą fundusze, dlatego, że polegają na innego rodzaju analizie, która jest bezużyteczna w nieliniowych dynamicznych modelach rynków – rzeczywistych rynkach.

Trading jest psychologiczną wojną, kierunkiem własnej realizacji i poznania siebie samego. Najlepszym sposobem bycia zwycięzcą jest odnalezienie siebie samego w tradingu. Lepszej znajomości siebie i bezwarunkowego podążania do sukcesu.

Są dwa oblicza tej prawdy: znajomości samego siebie i zrozumienie struktury rynku.

Według autora, osiąganie zysków z handlu na rynku jest bardzo łatwe, jeśli jeden z istotnych elementów, a mianowicie strukturę rynku.

Aby to osiągnąć powinieneś być świadomy nieodłącznych elementów rynku tzw. - wymiarów, gdzie każdy z nich odsłania większy obraz rynku.

 

Oto wymiary rynku:

  • Fraktale (faza przestrzeni)
  • Momentum- rozpęd (faza energii) - Awesome Oscylator
  • Przyspieszenie/ Opóźnienie (faza siły, mocy) – Akcelerator Oscylator
  • Strefa (kombinacja faz energii i siły)
  • Linia Balansu (strange attractors)

Ważna Uwaga: zanim pokaże się pierwszy sygnał pierwszego wymiaru - Fraktalny, inne sygnały powinny być zignorowane.

Kiedy pozycja zostanie otwarta w kierunku pierwszego fraktalnego sygnału, możemy powiększyć pozycje po ukazaniu się sygnału, jaki jest wygenerowany przez każdy z wymiaru.

Rezultatem 30% ruch rynku daje nam możliwość osiągniecia 90-120% zysku.

Metoda zamykania pozycji jest niesłychanie czuła na zmiany ceny, pomaga uzyskać maksymalny zysk w ostatnich 10% trendu, uzyskać zysk nie mniejszy niż 80% trendu.

Metoda ta jest niesłychanie popularna wśród traderów rynku Forex.

cdn...

pozdrawiam


oceń
0
0

wspaniały cytat

poniedziałek, 17 lutego 2014 4:04

„...Kiedy pracujesz dla siebie lub własnych korzyści, twój umysł często wzniesie się ponad limity niespełnionego osobistego życia;

Ale kiedy przyjdzie natchnienie dla wielkiego celu, dla niezwykłego projektu, wszystkie twoje myśli przełamią bariery; twój umysł przekroczy ograniczenia, twoja świadomość rozszerzy się w każdym kierunku;

i znajdziesz się w nowym świecie, wielkim świecie, wspaniałym świecie;

drzemiąca siła, zdolności oraz talenty ujawnią się i odkryjesz w sobie wielkość dużo większą niż kiedykolwiek wyobrażałeś sobie...”

… Christian D. Larson, Business Psychology, 1912


oceń
0
0

http://www.forextester.com/partners/468x60ft2.png

sobota, 22 listopada 2014

Licznik odwiedzin:  52 017  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Szkolenia

O moim bloogu

email: jimmy(małpka)jpimifx.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2009 - 2014.